HAFTALIK YILDIZ FALINIZ
2009 Yılı Fallarımız

Hazırlayan ve Sunan:
Nurettin Özdemir


Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık


Adrese Teslim Günlük E-Gazete

KOÇ   (21 Mart-20 Nisan)
Sevgili koçlar yeni yılda alışılagelmişin dışında bir koç burcu mensubu olacaksınız. Ailelerinizi ve çevrenizde ki insanları çok şaşırtacaksınız.

İlk defa böylesine hırs dolu olacak ve sosyal aktivitelere müthiş odaklanacaksınız. Grup çalışmalarında ise bu defa daha bir istekli davranacaksınız. Evet koçlar dostlarınızdan veya iş yerlerindeki üstlerinizden gelecek yeni aktivite tekliflerini iyice tartıp biçmeden anında onaylamak için sabırsızlanıp duracaksınız. 2009 yılı için zodyakın bilhassa bu konuda size çok önemli bir tavsiyesi var sayın koçlar. Ne olursa olsun herzamankinden daha fazla gerçekçi davranmayı tercih etmelisiniz. Her parlayan metal altın değildir. Hedeflerinize ulaşabilmeniz için çok büyük fedakarlıklarda bulunmanızı gerektirecek engebeli yollara atılmadan önce iyice düşünün. Söz konusu fedakarlıklarınız, mesela sene sonunda, elde edeceğiniz sonuçlara değecekmi önce bunun varsayımını göz önünde tutmaya çalışın. Bu arada bazen abartılı şekilde bile olsa dillerde dolaşan global kriz realitesini de hafiften almayın. Kısacası duygularınıza hakim olmayı kendinize ilke edinin. Sizleri değişimlere götürecek konuları en ince detaylarına kadar inceleyin ve son kararları alın.

Geriye dönüşlerin imkansızlığının bilincinde olun. Sonraki etapta ise pek sevmediğiniz ekip çalışmaları olmaksızın asla bir ilerleme gösteremeyeceğinizi şimdiden kabullenin. Aksi halde hüsranları elleriniz bağlı beklemekten başka seçeneğiniz kalmayacaktır.

Grup çalışmalarında nihai kararların her zaman sizlere ait olmayacaklarını ise asla unutmayın. Alçakgönüllü koçlar olmanız başarının ilk şartlarından yalnızca bir tanesi.

Yeni yılda hobilerinize daha çok zaman ayırmalısınız. Sportif ve kreatif aktivitelerinizde daha atak olun. Bilin ki umduğunuzdan daha da ileri noktalara erişebilmeniz için yeni yıl sizlere biçilmiş kaftan koçlar.

Yukarı

BOĞA   (21 Nisan-20 Mayıs)
Boğalar zor geçen bir seneden sonra özel yaşamlarınızda bazı sonları yaşıyacağınız 2009 yılına girmektesiniz. Bilhassa iş hayatınızda amansız rekabet ve çatışmalar devam etseler de nihayet başarılı sonuçlar ve büyük kazançlar sizleri bekliyor olacaklar. Geçtiğimiz yıl oldukça yavaş seyreden duygusal ilişkileriniz ise bu yıl kalıcılık kazanabilecekler. Sosyal hayatınız ve dahil olacağınız yeni çevreler yeni yılınıza damgasını vuracak ve bu sayede hayal ettiğiniz mevkilere ulaşabilme imkanına kavuşacaksınız.. Boğa burcu olarak yeni bir ev almak istiyorsanız ya da evinizi satmak istiyorsanız bu isteğiniz bu yıl gerçek olabilir. Yıldizların sizlere tek tavsiyesi zapt edemeyeceğiniz heyecanlara kapılarak sonradan pişmanlık duyacağınız nihai kararları almamaya dikkat etmeniz olacaktır.

Eski güzel günlerinizin tekrar geri gelmesi sizi öylesine memnun edecek ki. Bu yıl vereceğiniz cesaret dolu kararların getirecekleri sonuçlar önümüzde ki 4 veya 5 yılınıza damgasını vuracak. Ve en güzel tarafı bunların çoğu başarılarla bezenmiş olacak. Üstelik siz bekar boğalar şimdilik istemeseniz de 2009 yılı içinde büyük bir aşkı kapınızda görmeniz işten bile olmayacak. İş hayatınızda çalkantılar olacak ama bir çoğu sizin için orta ve uzun vade de olumlu değişiklikleri getireceklerdir.

2009 yılı tüm zodyak sakinleri için öğretici olacaktır. Sizlerde bu olgunluğa eriştirici değişimleri evlerinizde yaşayacaksınız. Bunun yanı sıra ne olursa olsun her zaman sakinliğinizi korumayı öğrenmeniz de büyük yarar var. Yeni yıl içinde kazançlarınız aylar geçtikçe daha da yükselecekler ve geriye baktığınızda aştığınız yolları görünce kendinizden müthiş gurur duyacaksınız.

Yukarı

İKİZLER   (21 Mayıs-21 Haziran)
Sevgili ikizler yeni yılda Jüpiter'in huzur verici etkileri altında oldukça şanslısınız. Yeni tanışmalar ve yeni çevreler açısından yapıcı ilerlemeler var. Kendinizi ifade edebileceğiniz yeni alanları aramalısınız. Bu arada düşüncelerinizde var olan sınırları devirecek, çok daha farklı bakış açıları edineceksiniz.

5 seneden beri Uranüs burcunuzla sert bakış açısı altında idi. Ancak son iki yıldır süregelen yeniden yapılanma içerisinde, şimdi yeni seçimler yapıyorsunuz. Bu yıl özellikle 10-18 Haziran doğumlu İkizler açısından şaşırtıcı değişiklikler olacak. Bunlar otorite figürleri veya erkek figürü olarak eşlerle ilgili de olabilecekler.

2009 yılında Neptün uzun vadeli olumlu etkisini yine sürdürmekte. Bilhassa özgür çalışan İkizler için bu yıl son derece verimli geçmeye aday. Yılın son çeyreğine girerken yani 2009 sonbaharında Satürn'ün Terazi burcuna geçişiyle derin bir oh çekeceksiniz. Sınırlamalar tamamen ortadan kalkarken tecrübelerinizden çok daha kolay bir şekilde yararlanabileceksiniz. 22-28 Mayıs doğumlu olanlarınız ise söz konusu etkileri fazlasıyla hissedeceksiniz.

Bu yıl en şanslı olduğunuz alanlar eğitim ve yabancılarla ilgili konular ve medya ile ilişkileri kapsayacaklar. Bu etkileri sağlayan Jüpiter öğreten ve fırsatlar yaratan bir gezegendir. Olumlu açısı altında koruma altında bulunacak ve şansı kendinize mıknatıs misali çekeceksiniz. Şansınızı artırmak için, bu yıl yeni deneyimlere ve insanlara açık olmalısınız. Çok şeyler öğrenecek ve dolayısı ile hayata bakış açınızı değiştireceksiniz. Şimdiye kadar hobi düzeyinde ilgilendiğiniz konuları ise bu sefer ciddiyetle ele alacaksınız. Unutmayın ki, 17 Mart - 23 Nisan döneminde iş hayatında muazzam derecede tutarlı davranmanız gerekecek. Bu dönemde duygusal nedenlerle ortaya çıkabilecek huzursuzluklar yüzünden pek çoklarınız oldukça bocalayabileceksiniz. Kişisel konularda hatta aşk hayatınızda kaçınamayacağınız değişikliklere gitmeniz bile gerekebilecek.

Ayrıca parasal sorumluluklar ve kariyerinizi ilgilendirebilecek önemli ortaklıklar gittikçe gündemlerinizi meşgul etmeye başlayacaklar. Yeni yıl boyunca yaratacağınız değerlerinizi paylaşırken daha bilinçli olmaya bakmalı ve kendi payınızı korumayı bilmelisiniz. Miras veya borç gibi parasal yükümlülüklere özen göstermelisiniz. Evet ikizler, mutlak destek göreceğiniz ve kıymetini bilmeniz gereken 2009 yılı sizleri beklemekte.

Yukarı

YENGEÇ   (22 Haziran-22 Temmuz)
Sevgili yengeçler yeni yılınızı yepyeni umutlarla karşılamaya hazırlanıyorsunuz. Ve haklısınız çünkü 2009 sizin altın yılınız olmaya aday. Güzelliklerin ve aşkın temsilcisi Venüs gezegeninin ziyaretini de bu arada inançla bekleyin. İlkbaharla beraber yaşamınıza güneş misali doğacak olan Venüs sizleri kelimenin tam anlamı ile çoşturacak. Sizler için müthiş önemli güven duygusunun yeni yılda getireceği olumlu etkileri de çok geçmeden hissedeceksiniz. Fakat bu olgu sizin gibi ilgi ve sevgiye açık, herşeyin özenli ve net olmasından hoşlanan bir yengeç için ne kadar önemli olsa da bu durumun tüm sene süremeyeceğini bilmelisiniz.

İlkbahardan sonraki dönemde ortamlar engellenemez çekişmelerle bulanık görünse bile herşeyden önce siz yengeçlerin bilhassa özel ilişkileriniz konusunda mutlak disiplinli hareket etmeniz gerekecektir. Aşırı şekilde hassas ve kırılgan bir kişi profili çizmek yerine kişiliği ile saygı uyandıran teraziler olarak davranmalısınız.

2008'den beri burcunuza yerleşen Satürn gezegeni sizlerden beklenilen sorumlulukları nihayet almanızı sağlayacaktır. Yeni yılda yaşanması muhtemel tüm sorunlarla cesaretle baş edeceksiniz. Böylece kendinize sonsuz güven duymayı öğrenmenize yine Satürn ön ayak olacaktır. Öncelikle düşünce sisteminiz eskiye oranla inanılmaz değişimlere uğrayacaktır. Oldukça titiz düşünecek ve kalıplaşmış inançlarınızı geçersiz bularak kendinizi daha fazla geliştirmeye yöneleceksiniz. Mesleki uğraşlarınızda artık bir takım düzenlemelere gitmenizin gerekliliğini kabul edeceksiniz. Yine de bu konuda aşırı aceleci olmayın çünkü bulunduğunuz çevreyi değiştirseniz bile bazı bağları koparmak ve yeniye alışmak oldukça fazla zaman alabilecektir. Mesleki konularda etkili olacak bir başka seyir ise 22 Ekim- 27 Aralık 2009 tarihleri arasında Güneş gezegeninin burçlarınıza yapacağı etkinlik olacaktır. Bu enerji yoğunluğu altında iş seyahatleri her zamankinden daha çok ön plana çıkacaklardır. İş hayatınızın gündelik ritmi canlanacak ve yabancı kişilerle temasların güçlendiği bu zaman diliminde büyük başarılara imzalar atacaksınız.. Yüksek mevkilerde bulunan kişilerle iyi geçinmelisiniz. Cesaretinizden bir şey kaybetmeden değişikliklere açık olun yengeçler.

Kısacası 2009 yapılandırıcı ve öğretici özellikleri ile sizlere kelimenin tam anlamı ile ilaç gibi gelecektir.

Yukarı

ASLAN   (23 Temmuz-22 Ağustos)
Sevgili aslanlar 2009 yılına girerken tüm umutlarınızı yeni yıla taşımaktan çekinmeyin çünkü yıldızlardan bereket yağmuruna tutulacaksınız. Kendinizi geliştirmek açısından etkili olacak bu süreçte sizde manen çok güçlü olmalısınız. Eksik noktalarınızın farkında olarak ve asla abartıya kaçmadan alçakgönüllülükle hareket etmeniz gerekecek. Kariyerinizle ilgili alanlarda birlikte çalıştığınız kişilerle olan iş ilişkinizin önemli hale geleceği bu dönemde, başkalarına hizmet amaçlı sağlık, yöneticilik,eğitim ve turizmle ilgili mesleki alanlarda faaliyette bulunmanız kuvvetle muhtemel..

Bu arada yine de pek sevmediğiniz Satürn gezegeni 2009 yılında maddi ve manevi kaynaklarınız, mallarınız, yetenekleriniz ve finansal güvenlik konularında eğitici olmak adına dersler vererek, ara sıra ufak engellerle karşılaştırarak sabırlı olmanız için baskıda bulunacaktır. Sizler de bu süreçte yoğun çaba sarfederek sabırla görevlerinizi yerine getirmelisiniz. Elinize geçecek güzelim finansal fırsatları ve gelirleri akıllı yatırımlarda kullanmaya özen göstermeniz son derece faydalı olacaktır. Siz aslanlar etrafınıza kalitenizi ispat etmekten kesinlikle hoşlanırsınız. İşte fırsat önünüzde, gelecek aylarda ki Mars gezegeninin Yay burcundan geçiş süreci sizlere biçilmiş kaftan olacaktır. 2009 yılı boyunca yabancılarla heyecan dolu iletişimleri yaşamak açısından da süper enerjilere sahipsiniz. 13 Ocak tarihinden itibaren Venüs gezegeninin Kova burcunda ilerleyişi beklenmedik gelişmelere şahit olacağınız günleri getirecektir.

Özgür yaklaşımlara sahip, sosyal ilişkilere yatkın ve sıradışı özelliklere sahip bir kişiyle karşılaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Dönüşüm ve yenilenme gücünün astrolojik temsilcisi Pluto artık burcunuza iyice yerleşmiştir. 2024 yılına kadar devam edecek süreçte alışılagelmiş köhne düşünce kalıpları ile yolunuza devam etmeniz çok ama çok zor olacak. Yenilenmek için eskinin terkedilmesi kesinlikle icap edecektir.Seçimler size ait aslanlar. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve Mayıs ayına kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Özetlersek sevgili aslanlar 2009 yılı boyunca bereketler gezegeni Jüpiter yaşamlarınıza rengarenk güzellikler katacak.

Yukarı

BAŞAK   (23 Ağustos-22 Eylül)
Sevgili başaklar 2009 da yaşamın güzelliklerinin tadını çıkarmak konusunda talihin müthiş yardımlarını göreceksiniz. Yeni yılda isteklerinizin birbiri ardına gerçekleşmeleri sizleri hayli şaşırtacak. Herşeye rağmen sabırlı davranır ve hemen havalara uçmazsanız uzun yıllar unutamayacağınız bir yıl sizleri beklemekte. Unutmamalısınız ki ayaklarınızın üstünde durduğunuz müddetçe ve kendinizden emin olduğunuz sürece düzgün, seviyeli ve aklı başında kişilerle oldukça mutlu ilişkiler yaşayabileceksiniz. 2009 yılında sizlere adeta yapışırcasına misafir olacak Satürn gezegeni, eğitici ve öğretici deneyimleriyle, kendinizi dış dünyada ifade edebilmeniz, girişimlerinizde daha başarılı olabilmeniz ve yeni bir düzen kurabilmeniz adına sizi geliştirmeye devam edecektir. Satürn aslında yorucu yani öğretici bir gezegendir. Bu yüzden zaman gelecek kendinizi zihinsel de olsa bitkinlik içinde bulabileceksiniz. Bu yılın sonunda yaşınızdan daha fazla olgunlaştığınızı hissedeceksiniz inanın buna.

Yaşamınızda başarılı olmak adına kendi kararlarınızı alıpta uygulamaya çalışırken, dışarıdan gelebilecek tüm zorluklarla baş etmeye azimli bir kimliğe sahip olacaksınız, bu kesin. 2009 sevgilerde olumlu sayılabilecek bir yıl olduğu halde, bunu evliliğe dönüştürme konusunda isteksizlikler göstermenizde mümkün. Bazı başaklar ise tam tersine kendilerine özgü nedenlerden dolayı aniden evliliğe karar vereceklerdir. İş girişimlerine gelince 2009 yılının ilk günlerinden itibaren hayli aktif olacaksınız. Mart ayına kadar sürecek bu muazzam olumlu devreyi akıllıca kullanmanızda yarar var başaklar. Mayıs ayına kadar sürecek ikinci olumlu devrede ise sıradışı kişilerle tanışacaksınız ve uzun süredir hayalini kurduğunuz ortaklıklara imza atacaksınız.

Maddi anlamda da sevindirici gelişmeleri yaşayacağınız mayıs- temmuz periyodundan faydalanarak tüm dikkatinizi uzun vadeli yatırımlara vermelisiniz. Kısacası ilkbahar sonuna doğru ve bilhassa yaz mevsimine girerken az buz değil tam 2 yıl sürmesi beklenen bereketli yeni bir dönem için ilk start yıldızlar tarafından verilecektir. Bu arada dikkat etmeniz gereken başka bir husus var sevgili başaklar. Herşey kendiliğinden ve zahmetsizce oluşmayacaktır elbette. Sizinde elinizi taşın altına sokmanız gerekecek. Yoğun iş temposu ve bitmek bilmeyen çalışmalar nedeni ile zihinsel yorgunlukları yaşamanız ise kaçınılmaz. Evet başaklar yeni yılınız altın gibi. İnanın ki eğer hazırsanız müthiş gelişmelere açık yeni bir yıl yaşayacaksınız başaklar.

Yukarı

TERAZİ   (23 Eylül-22 Ekim)
Sevgili teraziler yeni yıla Mars gezegeninin getirmekte olduğu iletişimsel aksaklıklar ile başlayacaksınız. Aralık 2008 den beri sürmekte olan bu etkiler aslında kişisel mücadele kabiliyetlerinizi sınamak içindir. Herşeyden önce söz konusu periyod süresince bilgilenmek ve keşfederek öğrenme konularında başarılı bir dönem geçirmeniz gerçekten size bağlı. 2009 yılı boyunca yüksek beklentilerinize ve emellerinize ulaşabilmeniz için müthiş gayretli olmanız gerekecek..Çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurarken iyimser ve hoşgörülü teraziler olarak yeni yılda Mars gezegeninin ziyaretini mümkün derecede olumlu değerlendirmelisiniz. Bazı teraziler ise bu etkiler altında beklemedikleri veya planlamadıkları yolculuklara çıkabilecekler. Mars seyri kimi terazilere uzak bir ülkede bulunan biriyle yakınlaşmayı simgeliyor olabilir. Anlayacağınız yeni yılınızda sevgilinizle irtibatta bulunmaktan ve konuşmaktan büyük zevk alacaksınız. Bu enerji bilhassa yeni yılınızın ilk üç ayına yayılmış olarak sizleri bekliyor olacak. Artık bu güzelim enerjilerden faydalanmak size kalmış bir şey. Aksi halde niye şansım yok diye hayıflanmakla 2009 senesini boşuna geçirme ihtimaliniz küçümsenemeyecek kadar büyük, unutmayın teraziler.

8 Ocak-3 Mart tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak olan Venüs sayesinde aşk hayatınız ve arkadaş çevreniz eksenli paylaşımlardan bayağı hoşlanacaksınız. Venüs gezegeni bir birey olarak kendi farklılıklarınızı duygular vasıtası ile ifade etmekten haz duymanız anlamına geldiğinden, aşk konusunda öncelikle zihinsel düşüneceksiniz. Arkadaşlık hissiyatınızın güçlü olduğu bu süreçte, üzerinizde kontrol kurulmasından ziyade kimliğinize saygı duyan bir kişiye daha fazla ihtiyaç duyacaksınız. Hobilerini sizinle paylaşan ve orijinal yenilikler sunabilen, belli bir mesafede kalmasını bilen ama yeri geldiğinde sıcaklığını hissettiren bir kişinin dikkatinizden kaçması mümkün değildir. Neredeyse iki senedir varlığını hissettiren Satürn gezegeni zorlayıcı ama olgunlaştırıcı etkilerini temmuz 2010 yılına kadar sürdürecektir. Bu enerji altında, yaşamdan beklentiniz ne varsa, hedeflerinize kilitlenerek kapasitenizi geliştirmeli ve başarılı olmaya azimli olarak kendinize söz vermelisiniz. Burcunuz ile ilgili olarak 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmanızı sağlayıcıdır. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Yeni yılınızın kıymetini bilin teraziler.

Yukarı

AKREP   (23 Ekim-22 Kasım)
Sevgili Akrepler hepimiz gibi bir yıl daha olgunlaşmış olarak sizlerde yeni bir seneye adım atmak üzeresiniz. 18 Aralık- 27 Şubat tarihleri arasında sevgiler evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla özel ilişkileriniz konusunda daha seçici olacaksınız. Bu süreçte karşınıza çıkacak kişilerin kaliteli ve sizleri yukarı çekici insanlar olmasına büyük itina göstereceksiniz. Kimbilir belki de bu nedenle çevrenizle aranıza duvarlar örebilir, genelde işten eve evden işe tarzı yaşamaya çalışabilir, herşeyi bir robot gibi sistemli bir şekilde yaparak sadece görev insanı imajı çizebilirsiniz. Aslında gerçek akrep burçları sakinlerinin dışarıda bıraktıkları izlenimler daha bir başkadır. Canlı ve dinamik akreplersinizdir hep yakın çevrelerinizle olan ilişkilerinizde. Fakat bu sene bayağı değişken olacaksınız ve daha çok başarılarınızla göz önünde olmayı tercih edeceksiniz. Evet kesinlikle çalışkan ve saygın insanlarsınız, yinede size önerim yeni yılda çevrenizle aranızdaki ilişkiyi kopuk bir şekilde sürdürmemeye gayret etmelisiniz.

Sevgili akrepler herşeye rağmen duygularınızı ifade etmeyi, tutucu davranmamayı ve oldukça rahat davranmayı ilke edinin. 2009 yılında aileniz ve büyüklerinizin baskısıyla karşılaşmanız mümkün fakat gerçeği söylemek gerekirse bu durum sizleri çok fazla tedirgin etmeyecek. Kendine yeni bir düzen kurmuş akrepler için senenin ilk ayları biraz sıkıntılı geçebilir. Diyelim ki iyi bir yuva kurmuşsunuzdur akrepler, fakat eşinizin işi dolayısıyla birbirinizi göremiyor oluşunuz veya bu dönemde eşinizin yuvanızdan uzak oluşu nedeniyle sıkılabilirsiniz. Sevgili akrepler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 27 Kasım 2008 gününden itibaren 2024 yılına kadar seyrini sürdürecek. Kişiyi dönüşümde bulunmaya, yenilenmeye ve yapılandırmaya yönelten bu astrolojik güç, bunun tam tersini yapmanız halinde sizi oldukça zorlayarak bütün bunları gerçekleştirmeniz adına baskıda bulunabilecektir. Yani kaytarmaya kalkışmayın akrepler hiçbir şansınız yok bu konuda. Bilmelisiniz ki bahis konusu süreçte yaşanan olayların temelinde vazgeçilemez değişimler yatmaktadır. Sevgili akrepler yeni yılınızda en uygun seçimlerin baş mimarı olarak yaşamınıza ve kendinize yeni şanslar tanıyın.

Yukarı

Nurettin Özdemir
nozdemir@kahveciyiz.biz

Yukarı

Arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Yazılarınızı buradan yollayabilirsiniz!KAHVE YANINDA DERGi

Hoşgeldiniz
Arşivimiz
Yazarlarımız
Manilerimiz
E-Kart Servisi
Sizden Yorumlar
KÜTÜPHANE
SANAT GALERiSi
Medya
İletişim
Reklam
Gizlilik İlkeleri
Kim Bu Editör?
SON BASKI (HTML)
YILDIZ FALI
GÜNÜN
ŞARKISI
(Yeni)
ÖZEL DOSYALAR

ATA'MA MEKTUBUM VAR
Milenyumun Mandalı
Café d'Istanbul
KIRKYAMA
KIRK1YAMA
KIRK2YAMA
KIRK3YAMA
ZAVALLI BİR YOKOLUŞ
11 EYLÜL'ÜN İÇYÜZÜ
Teröre Lanet!
Kek Tarifleri
Gezi Yazıları
Google
Web KMUygulama : Cem Özbatur